reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 23 listopada 2015

Szybsze 256 Mb pamięci Q-SPI NOR Flash

Nowe pamięci Flash NOR wyposażono w nowoczesny interfejs i dodatkowe funkcje, co w efekcie zwiększa ich przepustowość. Odczyt, programowanie i czyszczenie ma być szybsze, niż w innych komponentach tego typu.
Firma Cypress Semiconductor zaprezentowała nowe pamięci Flash typu NOR. Nową rodzinę oznaczono jako FL-L. Są to komponenty łączące w sobie interfejs SPI poczwórny (Quad-SPI) oraz sektor jednolity 4 kB.

Sektor ten pozwoli na sprawniejsze odświeżanie danych programu. W połączeniu z nowoczesnym interfejsem SPI, pozwoli na efektywniejszą pracę, programowanie i większą przepustowość przy odczycie. Wszystko przy zachowaniu minimalnej wielkości płytki PCB.

Jednolite sektory pamięci fizycznej pozwolić mają na optymalną gospodarkę danymi kodu programu i parametrami pracy. Układy te dostosowano do wydajnych aplikacji, takich jak np. konsole gier video, systemy ADAS, systemy informacyjno-rozrywkowe, sprzęt sieciowy, set-top box'y, itd.

Pamięci te mogą wykorzystywać tryb DDR 66 MHz, co pozwoli odczytywać dane z prędkością 66 Mbps, jak podaje producent. Oznacza to szybsze ładowanie i uruchomienie programu. Czas programowania wynosić ma 0.3 ms na każde 256 B danych. Czas wyczyszczenia sektora to około 50 ms.

Komponenty te mogą pracować w temperaturze od -40 do 125 stopni Celsjusza. Posiadają też kwalifikację AEC-Q100. Dostępne mają być w obudowie BGA (24 wyprowadzenia), SOIC (16) i WSON (8).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1