reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 19 listopada 2015

Czujnik Halla z nowymi opcjami pomiarowymi

Nowy czujnik Halla w formie układu scalonego zbudowano w oparciu o niespotykaną konfigurację elementów pomiarowych. Dzięki temu, układ stał się wszechstronniejszy i wygodniejszy w użyciu. Jest m.in. niewrażliwy na geometrię elementu magnetycznego.
Firma Allegro MicroSystems zaprezentowała układ oznaczony jako A1262. To nowy, dwukanałowy czujnik Halla z funkcją zatrzasku („latch”). Pomiary wykonywane są w dwóch kierunkach (2D), poprzez kombinację elementów pionowego i planarnego.

Taka konfiguracja ma dać projektantom możliwości pomiarowe dotychczas nieosiągalne, przy wykorzystaniu takich (pojedynczych, scalonych) komponentów. Wyjścia kwadraturowe pozwalają wykryć kierunek obrotów i pozycję elementu wirującego.

Konfiguracja elementów pomiarowych pozwala więc na niemal idealną separację fazową 90 stopniową pomiędzy kanałami. Wykonywane pomiary są przy tym całkowicie niezależne od geometrii pierścienia magnetycznego.

Ma to tym samym dać nowe możliwości w zakresie projektowania elementów mechanicznych, a projektanci rozwiązań pomiarowych z kolei zyskają więcej miejsca. Dwa elementy stosowane zazwyczaj w celu realizacji tego typu zadań, można teraz zastąpić pojedynczym scalakiem w małej obudowie.

Komponent ma być stosowany przy elementach komutacyjnych silników, wykrywaniu pozycji elementów obrotowych w aplikacjach przemysłowych, konsumenckich, motoryzacyjnych, itd. Mogą to być systemy otwierania drzwi suwanych, bram garażowych, rolet, itd.

Czujnik ten dostępny jest w obudowie SOT23, w dwóch opcjach. Obie wersje pozwalają na pomiar w osi Z. Zależnie od tego jaki model wybierzemy, możliwy będzie także pomiar w osi X lub Y.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1