reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© wellphotos dreamstime.com Komponenty | 13 listopada 2015

Plany na przyszłość dla pamięci

Podczas tegorocznej edycji Flash Memory Summit dyskutowano o rosnącym zapotrzebowaniu na natychmiastowy dostęp do dużych danych multimedialnych.
Samsung przedstawił kilka prezentacji dotyczących najnowszych pamięci flash 3D NAND, coraz popularniejszych komórek - 3 bit NAND oraz o technologii NVMe SSD.

Rozmawiano o świecie elektroniki użytkowej i jej rosnącego zapotrzebowania na większe i szybsze pamięci masowe. Zaprezentowano pamięci nowej generacji - 48 warstwowej pamięci 3D NAND i największego na świecie dysku 15,4TB, a także najszybszego dysk na świecie - 1.000.000 IOPS.

W przemówieniach, starano się nakreślić plany na najbliższą przyszłość dotyczące pamięci oraz technologii ich wytwarzania. Dla pamięci 3-bit NAND i dysków SSD najbliższe plany to redukcja kosztów wytwarzania oraz wzrost liczby przechowywanych bitów. Poza tym wspominano o standardzie SATA i wykorzystaniu tam nowych pamięci NVMe SSD, które oferują dwukrotnie większą wydajność przy porównywalnych kosztach niż standardowe pamięci SSD.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1