reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© daimy dreamstime.com Komponenty | 13 listopada 2015

Obudowy LED z wąskim kątem emisji

Firma Litecool, znana głównie z innowacyjnych rozwiązań zarządzania termicznego w diodach LED, pokazała obiecujące wyniki badań nowych obudów LED.
Obudowy LED firmy Litecool wyróżniają się tym, że emitowane światło ma wąski kąt świecenia, co pozwoli na eliminacje dodatkowych soczewek lub reflektorów.

Dzięki tej technologii i eliminacji dodatkowych soczewek producenci związani z branżą oświetleniową będą mogli ograniczyć koszty oraz gabaryty swoich produktów. Jest to szczególnie ważne ponieważ montaż dodatkowych elementów optycznych jest kłopotliwy oraz kosztowny. Eliminując te elementy w produkcji modułów LED można również zmniejszyć gabaryty - szczególnie wysokość gotowych produktów.

Firma obecnie pracuje nad różnymi wersjami obudów, które będą emitować pożądaną wiązkę światła bez dodatkowych komponentów optycznych (soczewek, zwierciadeł). Ostatni zrealizowany projekt przez Litecool pokazał, że wprowadzając niewielkie zmiany obudowy, można produkować diody z 36 stopniowym kątem emisji przy efektywności powyżej 90%. Obecny projekt będzie kontynuowany i jednocześnie będą prowadzone badania nad zmniejszeniem kąta świecenia.

- Jest to pierwsza iteracja i wygląda obiecująco. Będziemy w stanie zmniejszyć kąt wiązki do 20 stopni, z wydajnością około 90% - zapewnia James Reeves, CEO Litecool.
[copy]Litecool[copy]

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1