reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© eskymaks dreamstime.com Komponenty | 03 listopada 2015

MEMS z wbudowanym mikrokontrolerem Cortex M0+

Bosch wprowadza na rynek nowy czujnik ruchu o symbolu BMF055. Układ ten integruje wewnątrz swojej obudowy: akcelerometr, żyroskop, magnetrometr oraz mikrokontroler z rdzeniem Cortex M0+.
BMF055 jest układem dostosowanym dla klientów rozwijających zaawansowane aplikacje, wykorzystujące specyficzne algorytmy dla czujników ruchu. Pozwala zastąpić wiele dyskretnych komponentów w jednej obudowie. Układ ten został stworzony z myślą o takich segmentach rynku jak: robotyka, gry, nawigacja, drony oraz Internet of Thinks (IoT).

Nowy czujnik MEMS łaczy w sobie 14-bitowy akcelerometr, trzy osiowy (16 bit) żyroskop i trzyosiowy magnetometr oraz 32-bitowy procesor Cortex M0 + od firmy Atmel z rodziny SAMD20.

Mała obudowa o wymiarach 5,2 x 3,8 x 1,1 mm3 plus duża integralność układu pozwala na efektywne gospodarowaniem miejscem na pcb. Jest to szczególnie ważne w aplikacjach gdzie istotnym parametrem jest miniaturyzacja.

Pliki źródłowe oraz przykładowe projekty są dostępne jako plugin Atmel Studio. Ułatwia to szybkie uruchomienie i przetestowanie konkretnej aplikacji klienta.Foto: [copy]Bosch[/coyp]

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2