reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 02 listopada 2015

Szybsza pamięć SPI NOR

Nowe kości pamięciowe od Macronix zapewniają większą prędkość przetwarzania i przesyłania danych, nawet do 400 MB/s. Osiągnięto to między innymi przez realizację kompleksowego wsparcia DTR.
Firma Macronix podała, że stworzyła najszybsze pamięci flash NOR SPI. Mowa tu o nowej rodzinie OctaFlash MX25UM. Posiadają wbudowany interfejs szeregowy x8 I/O SPI. Pracować mogą z częstotliwością 200 MHz i z prędkością przesyłu danych 400 MB/s.

Nowe pamięci OctaFlash posiadają kompleksowe wsparcie protokołu DTR. Wszystkie komendy wejściowe, wyjściowe, adresacja, itd.; są wspierane przez DTR, jako przezwyciężenie niedogodności związanych z tradycyjnym SPI, które wspiera jedynie STR. Znika konieczność czasochłonnego przełączania pomiędzy trybami pracy, co pozwoliło na oszczędności czasowe i w efekcie przyśpieszenie pracy pamięci.

Ponadto, nowa technologia interfejsu pozwala skrócić czas oczekiwania na wykonanie poleceń w przeciągu 40 cykli zegarowych do 13 cykli (x1 vs x8, x4 – wcześniejsza generacja pamięci tego producenta, potrzebowała 22 cykli). Zwiększono tym samym efektywność takich funkcji, jak XIP.

Moduły pamięciowe dostępne mają być w obudowie BGA o 24-wyprowadzeniach. Pracować mogą z napięciem 1.8 lub 3 V, zależnie od wybranego wariantu. Dostępne są o pojemnościach od 256 MB do 1 GB.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1