reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 30 października 2015

Rozbudowany programowalny sensor dla dronów

Jest to wysoce zintegrowany czujnik 9-osiowy, z wbudowanym mikrokontrolerem, jako pomocą przy wstępnym przetwarzaniu danych. Jest dzięki temu elastycznym komponentem, mogącym znaleźć się w wielu aplikacjach.
Firma Bosch przedstawiła nowy zintegrowany sensor oznaczony jako BMF055. Jest to 9-cio osiowy czujnik inercyjny ze zintegrowanym mikrokontrolerem opartym na Cortex-M0+ od firmy Atmel.

Do czujników inercyjnych zintegrowanych w strukturze komponentu można zaliczyć akcelerometr o rozdzielczości 14-bitowej, żyroskop 16-bitowy i zakresem 2000 stopni na sekundę, oraz czujnik geomagnetyczny. Całość nadzorowana i wspomagana przez wspomniany mikrokontroler.

Pozwala on na zaprogramowanie i wykorzystanie go jako dodatkowej jednostki przetwarzającej dane, według zadanych algorytmów. Ma to być przydatne w robotyce, pilotach zdalnego sterowania oraz systemach nawigacyjnych w dronach, czy innych maszynach. Producent widzi zastosowanie sensora także w IoT.

Paczki Software Development Package zawierają wcześniej skompilowane biblioteki BSX Lite. Dostępne są też kody pokazujące (bezpośrednie) wykorzystanie czujników inercyjnych, w formie przykładowych projektów. Większość narzędzi możliwa jest do pobrania ze strony firmy Atmel.

Całość udało się zamknąć w obudowie o wymiarach 5.2 na 3.8 mm. W porównaniu do rozwiązań dyskretnych, uzyskać możemy mniejszą powierzchnię zajmowaną.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2