reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 28 października 2015

Przemysłowy transmiter HD 1080p 60 FPS

Nowe scalone moduły do przesyłania obrazu 1080p pozwalają na bezpieczny transfer strumienia video, bez obaw o zakłócenia. Bogate możliwe są dostępne w przystępnej formie, dla aplikacji przemysłowych i medycznych.
Firma Lattice Semiconductor opracowała nowe układy transmitera i odbiornika w formie chipów – modułów. Znaleźć je można pod marką SiBEAM. Układy oznaczono symbolami odpowiednio MOD6320-T i MOD6321-R. Oparte zostały na scalakach WirelessHD, stosowanych chętnie w elektronice konsumenckiej.

Komponenty te pozwalają na bezstratne przesyłanie obrazu video o rozdzielczości 1080p z częstotliwością 60 FPS. Wykorzystuje się do tego pasmo 60 GHz, jak czytamy w ulotce producenta. Obsługiwany może być też obraz 3D i dźwięk surround. Efektywny zasięg wynosić może nawet 10 metrów.

Opóźnienie otrzymywanego obrazu na odbiorniku względem strumienia nadawczego wynosić ma maksymalnie 5 ms. Jest tu wsparcie dla WirelessHD 1.1, HDMI 1.4b oraz HDCP 1.4. Interfejs USB może być wykorzystywany do debugowania, zaś I2C do wykonania konfiguracji i kontroli pracy elementów nadawczo-odbiorczych.

Układy nadawcze przeszły też pomyślnie różne regulacje pozwalające na bezpieczne i niezawodne przesyłanie obrazu HD. Moduły przemyślano w taki sposób, by możliwie maksymalnie uprościć budowę aplikacji. Ich budowa umożliwia pracę w bardziej wymagających zastosowaniach, nie tylko przemysłowych, ale też medycznych. Wszędzie tam, gdzie przewody mogłyby być kłopotliwe w zastosowaniu, czy nawet przyczynić się do powstania różnego rodzaju niebezpieczeństw, jak podają twórcy.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-1