reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 21 października 2015

Precyzyjny wzmacniacz do sterowania wymagających ADC

Nowy wzmacniacz Linear Technology pracować może jako układ różnicowy, oferując precyzyjne wysterowania dla wysokiej klasy przetworników ADC, typu SAR lub Sigma-Delta, pobierając przy tym tylko 2 mA.
LTC6363 to wysoce precyzyjny wzmacniacz małej mocy, w pełni różnicowy, zaprojektowany z myślą o współpracy z wysoce wydajnymi przetwornikami analogowo-cyfrowymi. Mowa tu o układach typu SAR lub sigma-delta, oferującymi rozdzielczość od 16 do 20 bitów.

Wzmacniacz od Linear Technology jest w stanie przekształcić sygnał jednostronny na różnicowy, albo być użyty jako układ całkowicie różnicowy, ustalając sygnał 8 VP-P na 18-bitowy w zaledwie 780 ns.

Układ ten ma bardzo dobrze współpracować z LTC5400, który to pozwolić ma na osiągnięcie idealnej niemal liniowości, jak podaje producent. Wzmacniacz jest w stanie pracować w sposób niezwykle stabilny, niezależnie od tego w jakiej konfiguracji przyjdzie mu pracować.

Pracować może z napięciem od 2.8 do 11 V. Wzmacniacz posiadać ma układ rail-to-rail i pin V(OCM), pozwalający dostosować w prosty sposób poziom napięciowy wyjścia, do zakresu wejściowego przetworników ADC, jak np. LTC2378-20 (20-bitowy ADC SAR), z którym ma świetnie współpracować.

Wzmacniacz ten cechuje się też bardzo niskim przesunięciem 100 uV oraz poziomem szumów - 2.9 nV/√Hz. Do pracy wymaga jedynie 19 mW. Nie straszne mu też temperatury od -40 do 125 stopni Celsjusza. Dostać go będzie można w obudowie MSOP-8 lub DFN. Ceny zaczynać się mają od 2.49 USD.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-1