reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 16 października 2015

Regulator motoryzacyjny z funkcjami dla MCU

Nowe regulatory od Toshiby wyposażono w funkcję watchdoga, co pomagać ma w zarządzaniu mikrokontrolerami. Są tu też różnego rodzaju funkcje zabezpieczające, chroniące same regulatory, jak i to co jest „za nimi”.
Firma Toshiba zaprezentowała nowe regulatory motoryzacyjne, oznaczone symbolami TB9005FNG oraz TB9021FNG. Są to regulatory o ustalonym napięciu wyjściowym 5 V, wyposażone w nowoczesne funkcje zabezpieczające.

Dodatkową funkcjonalnością tych regulatorów jest mechanizm resetowania mikrokontrolerów, gdy regulator wykryje ich nieprawidłową pracę. Mowa tu między innymi o sytuacji, kiedy mikrokontroler się zapętli. Pomaga w tym funkcja watchdoga.

Prąd pobierany przez układ w trybie czuwania to około 30 uA. Wydajność dla regulatorów, przy wykorzystaniu wbudowanego tranzystora wynosi 0.2 A. Można ją zwiększyć do 1 A przy wykorzystaniu dodatkowych, zewnętrznych kluczy.

Oba regulatory wyposażono też w dodatkowe funkcje zabezpieczające (oparte głównie o limiter nadprądowy), mają chronić zarówno sam regulator, jak i elementy po stronie wyjściowej. Drugi z układów wyposażono dodatkowo w detekcję temperaturową i wykrywanie nieprawidłowego podłączenia zasilania.

Komponenty te wykonano w technologii BiCD. Ma to gwarantować ich niski pobór energii na potrzeby własne. Spadek napięcia wynosić może 0.25 V. Wykrywanie zbyt niskiego napięcia jest konfigurowalne na wartość 4.2 lub 4.7 V. Regulatory umieszczono w obudowie SSOP16.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-2