reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 15 października 2015

Niezawodne czujniki zderzeń dla systemów poduszek powietrznych

Nowe czujniki przyśpieszenia są w stanie sposób niezawodny mierzyć przyśpieszenia do 120 g. Pomagają w tym dwa niezależne kanały pomiarowe i system samodzielnej diagnostyki.
Firma STMicroelectronics pragnie mieć swój wkład w budowie nowoczesnych systemów bezpieczeństwa w samochodach, a konkretnie w systemie obsługującym poduszki powietrzne. Nowe układy będące rozwinięciem tej wizji oznaczono symbolem AIS1120SX i AIS2120SX.

Są to czujniki przyśpieszenia, odpowiednio jedno i dwuosiowe. Wykonane zostały w technologii MEMS i są w stanie wykryć przyśpieszenia do 120 g. Zaprojektowane zostały z myślą pracy centralnej (w bliskości środka pojazdu).

Każdy z czujników posiada dwa niezależne kanały pomiarowe, co zwiększać ma niezawodność działania i pewność co do uzyskanych odczytów. Posiadają odpowiednie mechanizmy usuwania błędów i kompensacji temperaturowej.

Wbudowany system diagnostyczny jest w stanie przeprowadzać testy w czasie pracy układów, pozwalając na ciągłą kontrolę co do ich stanu. Dzięki temu mają pomóc w tworzeniu systemów o wysokiej pewności działania.

Obsługiwane pasmo standardowe 400 Hz można zwiększyć do nawet 1600 Hz. Oba komponenty mogą pracować w temperaturze od -40 do 105 stopni Celsjusza. Masowa produkcja/sprzedaż rozpocznie się na początku 2016 roku. Dostępne mają być w obudowie SOIC8. Mają być idealnym „towarzyszem” dla mikrokontrolerów motoryzacyjnych SPC5, tego samego producenta.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1