reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Apple/Jennifer-Pitiquen Rozbiórki | 09 października 2015

Czujniki siły dotyku w nowych iPhone'ach i kosmiczna ciekawostka

TechInsights przedstawiło skrótowo zawartość nowego iPhone'a 6(S). Ta mini-rozbiórka daje szybki rzut oka na to, jacy dostawcy zostali zaangażowani, oraz kosmiczną (s-f) ciekawostkę, jaką w sobie ten nowy smartfon skrywa.
TechInsights podało informację, jak w najnowszym iPhone 6S wygląda czujnik siły dotyku, mający wprowadzić nowe możliwości w obsłudze interfejsu lub aplikacji („rozpoznawanie dotyku 3D”). Nie podano jednak, który dostawca odpowiada za sam czujnik i technologię w nim wykorzystaną.

Wiadomo jednak, że kontroler obsługujący ten czujnik będzie dostarczany przez firmę Analog Devices. Wiadomo także, jacy producenci będą odpowiadać za poszczególne elementy nowego smartfona Apple:
  • Apple – główny procesor, zarządzanie energią (wspólnie z Dialog Semi.), audio (wspólnie z Cirrus);
  • Samsung – pamięci LPDDR;
  • Qualcomm – procesor komunikacyjny, zarządzanie energią, transceivery;
  • Inni, w tym Toshiba (pamięć NAND), Bosch (czujniki inercyjne), NXP (kontrolery NFC), Murata/Broadcom (kontrolery ekranu dotykowego), itd.© TechInsights

I na koniec mała ciekawostka. Jeden z dostawców (AMS AG) postanowił nieco „poszaleć”. W strukturze ich układu czujnika światła można się doszukać interesującego wzoru. A przedstawia on … USS Enterprise.

© TechInsights

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 26 2018 15:08 V9.5.0-2