reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 07 października 2015

Konwerter DC/DC ze świetną sprawnością przy małym obciążeniu

Nowe konwertery od Diodes Inc pozwalają na redukcję zużycia energii przy niskich obciążeniach, dzięki specjalnym algorytmom optymalizującym. Osiągana sprawność wynosić ma nawet 97%.
Firma Diodes Inc zaprezentowała nowe synchroniczne konwertery obniżające napięcie. Oznaczone zostały jako AP65101 i AP65201. Są to układy radzące sobie z prądem o natężeniu odpowiednio 1.5 i 2 A.

Sprawność komponentów wynosić ma nawet 97%, jak podaje producent. Sprawność ta jednak ma nie spadać przy małych obciążeniach, czyli np. w stanie czuwania różnych urządzeń konsumenckich, wliczając w to TV, monitory, zestawy set-top boxes, sprzęt audio, itp.

O zwiększenie efektywności pracy przy małych obciążeniach dba specjalny algorytm niskiego obciążenia, odpowiednio optymalizując pracę konwertera. Napięcie wejściowe jest akceptowane w zakresie od 4.5 do 16 V, zaś wyjściowe od 0.8 do 80% wartości napięcia zasilania.

Niski pobór prądu na potrzeby własne, jak również odpowiednio dobrane i zintegrowane przełączniki pozwalają ograniczyć straty i przyczyniają się do osiągania wysokiej efektywności. Jest tu też programowalna funkcja soft-start i wbudowany oscylator 500 kHz. Nie zabrakło też wbudowanych odpowiednich zabezpieczeń.

Całość zamknięto w obudowie TSOT26. Cena zaczynać się ma od 0.21 USD przy zamówieniu na 100 sztuk i od 0.25 USD za mocniejszy z układów.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 17 2019 14:20 V11.11.0-2