reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 06 października 2015

Kości 12 Gb LPDDR4 od Samsunga dostępne

Nowe kości pamięciowe od Samsunga są nie tylko pojemniejsze od poprzedników, ale też o 20% szybsze. W porównaniu do DDR4 jest to dwukrotnie większa wydajność, przy znacznie mniejszym zużyciu energii.
Firma Samsung Electronics Co Ltd rozpoczeła masową produkcję nowych kości pamięciowych LPDDR4 (DRAM) o pojemności 12 Gb. Produkowane są przy użyciu technologii 20 nm. Nowe kości mają trafić głównie do kompouterów, tabletów i smartfonów, lecz producent nie chce się ograniczać tylko do tych zastosowań, jak podaje.

W porównaniu do poprzedniej generacji kości (8 Gb), nowe pamięci mają być szybsze o 30%, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii. Dane mogą być przenoszone z prędkością 4266 Mb/s. W porównaniu do tradycyjnych kości DDR4 stosowanych w komputerach PC, jest to dwukrotnie większa prędkość, przy jednoczesnym mniejszym zużyciu energii o 20%.

Nowe kości umożliwią budowę modułów pamięciowych o pojemności 3 lub 6 GB, przy wykorzystaniu (odpowiednio) 2 lub 4 kości. Oprócz zastosowania w notebookach, tabletach i smarfonach, wiceprezydent ds marketingu i sprzedaży Joo Sun Choi widzi ich zastosowanie także w urządzeniach przemysłowych i motoryzacyjnych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-1