reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 02 października 2015

NVIDIA Tegra K1 w formie niewielkiego modułu o niemałych możliwościach

Firma CALAO Systems rozszerzyło swoją ofertę modułów SMARC o układ oparty na wydajnych procesorze Tegra K1. Architektura zapewnia sporą wydajność i ciekawe funkcje, dzięki zintegrowanym peryferiom.
Firma CALAO Systems rozszerza swoją rodzinę modułów SMARC („Smart Mobility Architecture”) o układ oznaczony jako SMC-NTEK1. Ma to być pierwszy taki moduł, który oparto na procesorze NVIDIA Tegra K1.

Ma znaleźć zastosowanie w budowie systemów wbudowanych, które pozbawione będą wymuszonego obiegu powietrza w systemie chłodzenia. Wydajność obliczeniowa osiągana przez moduł wynosić ma 326 GFLOPS przy poborze energii na poziomie 10 W.

Osiąganiu tak wysokiej wydajności sprzyjają zalety procesora. Chodzi tu między innymi o możliwość równoległego przetwarzania w rdzeniach GPU przy wsparciu 192 rdzeni CUDA. Sercem (CPU) jest ARM Cortex-A15.

Moduł zgodny jest ze standardem SGET SMARC. Do dyspozycji projektanta oddano 314 portów wejścia/wyjścia, które pracować mogą jako porty GPIO, interfejsy szeregowe, interfejsy graficzne, video, a także takie stworzone specjalnie z myślą o podłączeniu kamer. Moduł wyposażono w 2 GB pamięci DDR3L i 64 GB e-MMC.

Nie zabrakło tu też elementów bezpieczeństwa, w tym ARM Trust-Zone z platformą FIPS 140-2 i autoryzacji szyfrowanej. Na płytce znalazło się też miejsce na kilka czujników, a wśród nich: temperatury, wilgotności, ciśnienia i ruchu. Całość udało się zamknąć w formie płytki o wymiarach 82 na 50 mm. Zastosowane złącze z wyprowadzeniami MXM3 zapewniać ma niezawodną pracę, nawet w trudnych warunkach, wliczając w to pracę w sąsiedztwie silnych wibracji.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 22 2018 20:21 V9.3.2-2