reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 01 października 2015

Kontrolery ze wsparciem interfejsu Intela eSPI i LPC

Nowe kontrolery Microchip dzięki swojej budowie stają się kontrolerami uniwersalnymi i elastycznymi w zastosowaniu z wieloma różnymi procesorami, Intela i AMD. Budowa platform stanie się też prostsza i tańsza.
Firma Microchip przedstawiła nowe kontrolery oznaczone jako MEC14xx. To nowa rodzina wysoce konfigurowalnych kontrolerów systemów wbudowanych. Skupiono się głównie na potrzebach platform w notebookach i tabletach, przy współpracy z architekturą x86. Pomogą stworzyć elastyczne platformy o niskim zużyciu energii.

Mają stanowić pomoc przy przejściu na nowe interfejsy i niższe napięcia. Kontrolery te zapewniają elastyczne dostosowanie portów I/O, gdzie każdy z nich może pracować z innym poziomem napięciowym, 3.3 lub 1.8 V. Ma to pomóc w zmniejszeniu i uproszczeniu aplikacji. Znika bowiem konieczność stosowania dodatkowych zewnętrznych translatorów napięcia.

Komponenty te mają pomóc w budowie aplikacji możliwych do wykorzystania z wieloma różnymi procesorami: Intel Atom, Core, jednostkami AMD, itp. Są to tym samym pierwsze takie uniwersalne kontrolery dla systemów x86, gdzie znaleźć można dodatkowe wsparcie dla MPLAB.

Nie można też zapomnieć o wsparciu dla nowoczesnych interfejsów: Intelowski eSPI i LPC („Low Pin Count Interface” - dla systemów komunikacyjnych). Pomóc ma to w doborze elementów dodatkowych, wspierających działanie platformy. Elastyczność w tym względzie ma pomóc w ograniczeniu kosztów, zależnie od potrzeb danej platformy. Jest też wsparcie dla SPI-Flash. Ma to pomóc w przechowywaniu informacji o BIOS'ie.

Wszystkie kontrolery oparte zostały na MCU PIC 32-bitowym. Jest też wsparcie dla narzędzie deweloperskich Microchip. W strukturze znajdziemy od 96 do 192 kB pamięci podręcznej.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1