reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 29 września 2015

Prostsze pomiary temperatury

Firma Microchip opracowała konwerter, pomagający w budowie precyzyjnych i elastycznych czujników temperatury. Może być wykorzystany z wieloma różnymi termoelementami, dzięki specjalnemu programowalnemu silnikowi arytmetycznemu.
Firma Microchip przedstawiła nowy scalak, którego architektura i funkcjonalność mają pomóc w budowie dokładnych i prostych systemów pomiaru temperatury. Ma to być bardzo dokładny konwerter, integrujący w sobie czujnik temperatury, ADC o wysokiej rozdzielczości oraz silnik arytmetyczny.

Pozwala to na wsparcie różnych typów termoelementów i zwiększy elastyczność modułu. Układ dodatkowo pozwoli wyeliminować konieczność stosowania ekspertyz projektu w celu wykonania precyzyjnych instrumentów pomiarowych. Wbudowany tor obróbki cyfrowej z dodatkowymi filtrami cyfrowymi zredukują wahania odczytów temperatury, zredukują poziom szumów i wpływ zakłóceń EMI, jak podaje producent.

Silnik układu MCP9600 może być programowalny, wspierając różne typy termoelementów: K, J, T, N, S, E, B i R. To dzięki temu jest to układ tak wygodny w zastosowaniu, pozwalając jednocześnie mierzyć temperaturę otoczenia bardzo dokładnie, także w trudnych warunkach. Zakres obsługiwanych temperatur może być różny i bardzo szeroki, także do najwyższych temperatur.

Dzięki wysokiemu stopniowi zintegrowania większości elementów, projektanci mają ułatwione zadanie, gdyż znika konieczność dokładnego projektowania toru pomiarowego opartego o elementy dyskretne. Jest tu też funkcja kompensacji „zimnego złącza”.

Wszystko to sprawia, że aplikacja będzie prosta, bardziej niezawodna i mniejsza. Pomiary będą dokładne, niemal od razu od uruchomienia układu. Elastyczność wynikająca z programowania silnika arytmetycznego pozwoli na budowę jednego modułu i jego zastosowanie w różnych projektach, co przyczynić się może do redukcji BOM produktów. Sam komponent zamknięto w obudowie QFN o wymiarach 5 na 5 mm.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-2