reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 28 września 2015

Szybki izolowany czujnik prądowy dla sterowników

Nowy czujnik prądowy dzięki swojej nowoczesnej konstrukcji i zastosowanym technologiom jest nie tylko szybkim i precyzyjnym komponentem, ale też wytrzymałym i bardzo żywotnym (nawet 100 lat pracy mu nie straszne).
Firma Silicon Labs przedstawiła najszybszy (jak podaje) czujnik prądowy, izolowany, z wbudowanym wzmacniaczem. Zapewniać ma precyzyjny pomiar prądu i szybki, dla takich aplikacji jak sterowniki silników, falowniki, itp.

Oznaczony został symbolem Si8920. Umożliwia dokładny pomiar prądu z wykorzystaniem bocznika. Nie straszne mu trudne warunki pracy, jakie można spotkać w aplikacjach przemysłowych, solarnych czy motoryzacyjnych (EV, HEV).

Możliwa jest praca z napięciem do 1200 V dzięki wbudowanej izolacji galwanicznej na wbudowanym wzmacniaczu. Układ jest w stanie odświeżać sygnał na wyjściu strony wtórnej z prędkością 750 kHz.

Część wejściową oparto na opracowanej przez producenta technologii izolacyjnej CMOS, spełniającej wymagania standardów UL, VDE, CQC oraz CSA. Zapewnia ona wysoką wytrzymałość na przepięcia i długą żywotność oraz odporność na zakłócenia.

Wszystko to ma sprawiać, że układ jest nie tylko sprawnym i dokładnym czujnikiem prądowym, ale także bardzo wytrzymałym i żywotnym. Producent podaje, że jest w stanie pracować nawet przez 100 lat.

Dostępny ma być w obudowie SOIC oraz DIP. Ceny zaczynać się mają od 2.39 USD przy zamówieniu na 1000 sztuk. W ofercie jest też dedykowany zestaw ewaluacyjny.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2