reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© freescale Technologie | 25 września 2015

Freescale posuwa naprzód rozwój IoT, aby rozszerzyć ekosystem ARM mbed OS

Freescale dostarcza kluczowe oprogramowanie komunikacyjne dla ARM mbed OS. Kooperacja ARM i Freescale tworzy pierwszą, bazowaną na mbed OS, platformę mikrokontrolera Kinetis z obsługą protokołu Thread.

Demonstrując swoją wiodącą pozycję zarówno w łączności Internet of Things (IoT) jak i wykorzystaniu platformy ARM mbed, Freescale Semiconductor ogłasza, że zaawansowane oprogramowanie FNET będzie służyć jako stos TCP/IP w wersji 3 ARM mbed OS, grając kluczową rolę w możliwościach łączności tej platformy. Pozujący de facto na system operacyjny dla Internet of Things, bezkosztowy mbed OS jest kompleksową platformą dla stworzenia urządzeń IoT następnej generacji. System zawiera funkcjonalność zarządzania łącznością, zabezpieczeniami i urządzeniami, wymaganą właściwie w każdym urządzeniu IoT. Po instalacji na mikrokontrolerach Freescale Kinetis lub niejednorodnej architekturze procesorów i.MX, developerzy mogą pominąć zadania związane z programowaniem niskiego poziomu i spędzić czas na rozwoju wyższego poziomu, wzbogacenia doświadczeń dla użytkownika i różnych innych cechach produktu. ‘Łączność bezprzewodowa, połączona z TCP/IP, jest siłą napędową Internet of Things i oprogramowanie FNET TCP/IP od Freescale będzie służyć jako serce łączności architektury ARM mbed OS’ powiedział Zach Shelby, vice prezes marketingu, IoT biznes, ARM. ‘Duży wkład Freescale w mbed OS jest imponującą ilustracją ekosystemu ARM, wspierającego rosnącą adaptację mbed OS wśród startupów IoT i znanych producentów OEM.’ Rozbudowa ekosystemu ARM mbed z pionierskimi rozwiązaniami bezprzewodowymi W dodatku do wkładu w mbed OS, Freescale poczyniło również wielkie kroki w budowie całego ekosystemu mbed. ARM i Freescale współpracowali ostatnio, aby stworzyć pierwsze dostępne w przemyśle rozwiązanie bazujące na mbed, które zawiera łączność Thread.
Freescale planuje zademonstrować swoje urządzenie IoT bazujące na technologii Thread tej jesieni na ARM TechCon.
Zaimplementowano w pełni funkcjonalną obsługę chmury połączonej z urządzeniem IoT edge. Łączy to płytę ewaluacyjną Freescale Freedom FRDM-CR20A, niską moc radia 802.15.4 i platformę Freescale Freedom-K64F zawierającą mikrokontroler Kinetis K64F. ARM mbed OS jest uruchomiony na MCU Kinetis jako stos siatki połączeń bezprzewodowych o niskim poborze mocy mbed Thread. Nowa platforma IoT reprezentuje pierwsze wcielenie rozwiązania o szerokich zastosowaniach, łącząc sensory, komunikację bezprzewodową i mikrokontrolery z mbed OS. ‘Bogate portfolio sensorów Freescale, Kinetis MCU i procesorów i.MX pracuje płynnie z mbed OS, czego rezultatem jest prawdziwie kompleksowa platforma hardware/software dla Internet of Things’ powiedział Geoff Lees, starszy vice prezes i główny menadżer grupy Freescale MCU. ‘mbed OS uruchomiony na krzemie Freescale zapewnia silną platformę, która jest idealna dla grup produktowych IoT, chcących skupić się na wyższym poziomie, wzbogacając oprogramowanie zamiast czasochłonnych zadań programowania niskiego poziomu.’
reklama
Załaduj więcej newsów
February 19 2020 16:22 V18.0.1-2