reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 18 września 2015

Cyfrowy czujnik temperatury z funkcją termostatu

Nowy czujnik temperatury jest nie tylko dokładny, ale posiada także ciekawą funkcję termostatu, działającą niezależnie od wyjścia cyfrowego. Pozwoli to budować aplikacje prostsze, bardziej niezawodne i szybciej reagujące.
Firma Seiko Instruments Inc (SII) zaprezentowała swój nowy cyfrowy czujnik temperatury w formie układu scalonego. Wyjście cyfrowe zgodne ma być ze standardem I2C. Całość ma być wysoce dokładna i oferować także dodatkową funkcjonalność.

Mowa tu o dodatkowym specjalnym wyjściu spełniającym funkcję termostatu. Warunki w których wyjście poda nam sygnał możemy ustawić. Funkcja ta działa niezależnie od wyjścia cyfrowego, co pozwoli nieco odciążyć mikrokontroler, dla realizacji prostych zadań związanych z pomiarem temperatury, a konkretnie przekroczeniu ustalonego zakresu.

Ma to także pomóc w budowaniu bardziej niezawodnych i szybciej reagujących systemów w przypadku przekraczania wartości dopuszczalnych. Eliminuje się bowiem stopień związany z przetwarzaniem temperatury przez mikrokontroler. Zastosowaniem mogą być laptopy, dyski twarde klasyczne, jak również SSD i wiele innych aplikacji.

Dokładność pomiaru temperatury wynosić ma 0.5 stopnia Celsjusza. Pracować może już przy napięciu 1.7 V. Obsługiwany jest zakres od -40 do 125 stopni Celsjusza. Funkcja termostatu może być jedno-stopniowa, bądź dwustopniowa, pozwalając ustawić górny i dolny zakres zadziałania.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-2