reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 17 września 2015

Nowe tranzystory LDMOS dla wymagających aplikacji przemysłowych i medycznych

Freescale zaprezentowało swój nowy tranzystor RF LDMOS (2450 MHz) mający zastąpić magnetrony i inne tego typu technologie. Cechuje się wysoką efektywnością, wzmocnieniem i świetną precyzją.
Firma Freescale przedstawiła swój nowy tranzystor, mający odmienić aplikacje przemysłowe i nie tylko. Mowa tu o systemach grzewczych, suszących, systemach plazmowych, a także elementach urządzeń medycznych, jak maszyny do przeprowadzania operacji „bezkrwawych” czy tych związanych ze zwalczaniem raka.

Nowy tranzystor oznaczono symbolem MRF7S24250N. Ma zapewniać najwyższy poziom kontroli, precyzji sterowania i niezawodności. Ma wyprzeć takie rozwiązania jak magnetrony, czy też lampy próżniowe, nadal stosowane w tego typu zastosowaniach.

Dzięki wprowadzeniu technologii Solid-State RF Power MOSFET (LDMOS), aplikacje te zyskać mają nie tylko na efektywności, ale też na niezawodności. Oferować mają moc około 250 W i łatwiejsze sterowanie niż magnetronami. Są w stanie sprawnie i efektywnie pracować z częstotliwością do 2450 MHz.

Wzmocnienie przez nie oferowane wynosić ma 14.5 dB przy napięciu do 32 V. Pracować mogą w sposób ciągły, liniowy bądź impulsowy. Zastępując wspomniane komponenty, aplikacje będą mogły cieszyć się dłuższą, bezawaryjną pracę. W razie ewentualnej awarii również prace serwisowe mają być łatwiejsze.

Dostępny ma być w obudowie OM-780-2L.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1