reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 09 września 2015

500 V sterownik LED do prostych lamp

Nowe sterowniki diod LED mają służyć w wielu różnych aplikacjach. Prostota stosowania i wysoki poziom zintegrowania pozwalają znacząco zredukować BOM gotowej aplikacji. Brak tu jednak sterowania jasnością.
Firma Diodes Incorporated przedstawiła układy oznaczone symbolem AL1678. Są to sterowniki diod LED, przeznaczone do zastosowania w dość prostych lampach LED, niesterowalnych (bez funkcji ściemniania), które nie wymagają dużego współczynnika mocy.

Współczynnik ten może być mniejszy niż 0.7. Pracować mogą z napięciem do 500 V, odpowiednio je obniżając i obsługując moc do 15 W. Zakres zastosowań ma być bardzo szeroki, z racji swojej uniwersalności. Mogą to być systemy oświetleniowe klasy A/B/P, jak również lampy GU10, itp.

Oferta obejmować ma szeroki wybór ze względu na obsługiwane prądy. Wszystko zależy od zastosowanego (zintegrowanego) tranzystora MOSFET. Sam sterownik Poradzi sobie z napięciem sieciowym od 85 do 277 VAC, zapewniając dokładne wysterowanie w trybie prądowym.

Dzięki wyeliminowaniu konieczności stosowania dodatkowych tranzystorów, dodatkowych cewek i większości innych elementów, udaje się w sposób znaczący zredukować BOM gotowej aplikacji, jak podaje producent. Cena samego sterownika ma również temu sprzyjać.

Komponenty te stworzono też z myślą o pracy w trudnych warunkach. Mają być odporne na wysokie temperatury, czy też podwyższoną wilgotność, nadal dokładnie sterując pracą diod LED.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2