reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 08 września 2015

Najmniejszy moduł odbiornika GPS dla urządzeń noszonych dostępny

Nowy moduł odbiornika GPS cechuje się bardzo małą obudową. Ma to być najmniejszy układ tego typu o bardzo niskim zużyciu energii. Nie pozbawiono go jednak funkcjonalności i czułości (do -163 dBm).
Firma Acal BFI ogłosiła dostępność najmniejszego modułu odbiornika GPS na rynku od OriginGPS. Mowa tu o module Nano Spider, który z racji swoich małych wymiarów ukierunkowano głównie do urządzeń przenośnych i noszonych.

Wymiary tego malutkiego modułu to zaledwie 4.1 na 4.1 mm. Jest to gotowy moduł, który cechuje się bardzo niskim zużyciem energii, wysoką czułością i szybkością pracy. W porównaniu do poprzednich modułów tego producenta, wymiary zmniejszono o 47%.

Jak wspomnieliśmy, układ jest bardzo szybki. Czas TTFF (Time To First Fix) to mniej niż jedna sekunda, jak podaje producent. Jego czułość wynosić ma -163 dBm. Dokładność ustalenia pozycji to około 1 metr.

Do pracy potrzebuje mocy mniej niż 1 uW. Pozwala to na długi czas pracy przy zasilaniu z baterii. Nie pozbawiono go jednak funkcjonalności. Jest w stanie korygować dane w oparciu o dane satelitarne, jak również otoczenia, czy też pobierać aktualizację czasu dla wewnętrznego zegara.

Moduł wzbogacono także o autorską funkcję producenta o nazwie Noise Free Zone (NFZ). Ma to zapewnić minimalny poziom szumów (co wpływać ma na dokładność), także w trudnych warunkach terenowych, jak silnie zurbanizowane rejony, wąskie uliczki, itp.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-1