reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 31 sierpnia 2015

Pierwszy 6-calowy wyświetlacz 4K

Nowy wyświetlacz od EDO cechuje się obsługą najwyższej rozdzielczości UHD, oferując gęstość 734 PPI. Zaletą jest wykorzystana technologia, zapewniająca głęboką czerń, świetny kontrast i świetne oddanie kolorów.
Firma EverDisplay Optrionics (EDO) wprowadziła na rynek nowy wyświetlacz o przekątnej 6 cali. To co ma wyróżniać ten wyświetlacz to rozdzielczość, jaką ten wyświetlacz może się posługiwać. Mowa tu bowiem o rozdzielczości 4K.

Wyświetlacz radzi sobie z rozdzielczością 3840 na 2160 pikseli. Odpowiada to gęstości 734 PPI. Wykonano go z wykorzystaniem technologii AMOLED, co zapewniać ma wysoką jakość obrazu, wierne oddawanie kolorów i bardzo małe opóźnienia.

Użytkowników zadowoli też wyrazista głęboka czerń i wysoki kontrast. Dlatego też, producent proponuje zastosowanie wyświetlacz nie tylko w standardowych aplikacjach, ale też w urządzeniach rzeczywistości wirtualnej (VR).

Warto też zwrócić uwagę, że firma EDO jest firmą stosunkowo młodą, ale prężnie się rozwijającą. W przeciągu zaledwie 18 miesięcy udało im się przejść z wyświetlaczy o rozdzielczości HD, poprzez FHD, WQHD (2.5K) do UHD (4K).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 28 2018 11:01 V9.5.5-1