reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 31 sierpnia 2015

Bardzo szybkie pamięci NOR Flash

Firma Cypress rozszerza swoją rodzinę NOR HyperFlash o pojemniejsze i szybsze pamięci Flash dla wymagających aplikacji. Są w stanie pracować z przepustowością oferowaną przez DDR.
Firma Cypress Semiconductor rozszerza swoją ofertę pamięci HyperFlash NOR. Nowe komponenty, oparte o technologię NOR, posiadać mają pojemność 256 Mb. Nowe komponenty oznaczone zostały symbolem S26KL256S.

Jest to pamięć przeznaczona do pracy w wymagających aplikacjach, jak np. automatyka przemysłowa, systemy motoryzacyjne, komunikacyjne, medyczne, itp. Ma znaleźć swoje miejsce tam, gdzie liczy się bardzo szybki, niemal natychmiastowy odczyt danych po uruchomieniu, a jednocześnie dba się o małą liczbę wyprowadzeń, niewielkie wymiary PCB i niski koszt aplikacji.

Pamięć pracować może z częstotliwością 166 MHz. Ma to pozwalać osiągać przepustowość DDR, a więc 333 Mbps przy napięciu 1.8 V, lub 200 Mbps przy 3 V. Komponenty dostępne mają być w obudowie o wymiarach 6 na 8 mm z wyprowadzeniami kulkowymi. Pracować mogą niezawodnie w temperaturze od -40 do 125 stopni Celsjusza.

Jak podaje producent, komponenty obsługiwać mają też teraz podwójny (dual) Quad SPI. Ma to zapewniać większą elastyczność, a także wydajność. Na rynku dostępne są już też procesory, które mają wspierać w pełni nowe pamięci Cypress. Wśród nich znajdziemy komponenty nie tylko tego samego producenta (S6E2DH, S6J324C, S6J326C), ale też np. Freescale (MAC57D5xx).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-1