reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 26 sierpnia 2015

1 Mb pamięć nvSRAM z szybkim interfejsem SPI (108 MHz)

Nowe pamięci nvSRAM cechuje wysoka prędkość zapisu i odczytu, nielimitowana ilość cykli zapisu i możliwość przechowywania danych przez kilkadziesiąt lat. Ciekawostką jest też m.in. wbudowany zegar RTC.
Firma Cypress Semiconductor zaprezentowała układ oznaczony jako CY14V101QS. Jest to nieulotna pamięć SRAM (nvSRAM) o pojemności 1 Mb, która wyposażona została w poczwórny interfejs szeregowy (Quad SPI), mogący pracować z wysoką częstotliwością, 108 MHz.

Nowe pamięci pozwalają osiągać prędkość zapisu i odczytu na poziomie 24 Mbps. Jak podaje producent, ilość cykli zapisu jest nielimitowana, a dane przechowywane mogą być przez 20 lat.

Producent chwali się dodatkowo, że udało się ograniczyć liczbę wyprowadzeń, co dodatkowo pozwoliło zmniejszyć także obudowę samego komponentu. Dostępny jest w obudowie SOIC o 16-wyprowadzeniach lub BGA o 24-wyprowadzeniach.

To jednak nie wszystko co te pamięci mają do zaoferowania. Producent podaje, że jest opcja skorzystania ze zintegrowanego zegara RTC o dokładności 50 ppm. Pobór energii, w porównaniu do układów konkurencyjnych ma być zredukowany ponad 5-krotnie w trybie aktywnym i 10-krotnie w trybie uśpienia, jak czytamy w notatce produktowej.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2