reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexander fediachov dreamstime.com Komponenty | 25 sierpnia 2015

Nowe układy DRAM 2Gb od Alliance Memory w wyjątkowo małej obudowie

Amerykański producent rozszerza swoją ofertę o nową pamięć DDR High Density, uzupełniając dostępne wielkości 512Mb i 1Gb o jeszcze wyższą – 2Gb.
Gęstość upakowania danych w kościach pamięci RAM oznacza sposób w jaki są one wewnętrznie zorganizowane. W przypadku najnowszego układu Alliance Memory, AS4C128M16D2, mamy do czynienia z 8 bankami 16 Mb x 16, a więc 16 milionami komórek po 16 bitów każda. Zastosowany typ obudowy to FBGA, który jest często stosowany w projektach wymagających oszczędności powierzchni układu. Każdy układ pamięci ma rozmiary 8 mm na 12,5 mm i wysokość zaledwie 1,2 mm.

Co ciekawe, układ AS4C128M16D2 zapewnia pełną kompatybilność pinów z wieloma innymi, starszymi układami często stosowanymi w produktach elektronicznych, pozwalając na unowocześnienie istniejących projektów, bez rewolucyjnych zmian w rozkładzie elementów.

Nowy układ Alliance Memory charakteryzuje się częstotliwością taktowania pamięci 400 MHz i przepustowością 800 Mbps. Możliwy jest odczyt i zapis seriami o szerokości 4 lub 8 bitów. Wymagane napięcie zasilania wynosi 1,8 V.

Artykuł opublikowano dzięki uprzejmości firmy Soyter Sp. z o.o..

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-2