reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 20 sierpnia 2015

Super małe kolorowe diody LED

Nowe kolorowe diody LED rozszerzają ofertę komponentów dotLED. To co je ma wyróżniać to bardzo mała obudowa w jakiej je zamknięto, mierząca tylko 0.2 na 0.2 mm.
Firma Plessey rozszerza swoją ofertę miniturowych diody LED z rodziny dotLED o nowe komponenty, emitujące trzy podstawowe kolory: czerwony, zielony i niebieski. Są to więc pierwsze diody LED tego typu tej serii, która cechuje się bardzo małymi wymiarami.

Nowe diody LED udało się zamknąć w obudowie o wymiarach 0.2 na 0.2 mm. To o wiele mniej, niż oferowane do tej pory diody białe tej serii, które to były oferowane w obudowie SMT 1005 (1 na 0.5 mm),

Nowi przedstawiciele dotLED przeznaczeni są, jak nietrudno zgadnąć, głównie na rynek urządzeń przenośnych, mobilnych, głównie elektroniki noszonej. Dostarczać mają światło o sile 1 lm i kącie świecenia 130 stopni.

Pobór prądu to około 5 mA. W ofercie producenta znaleźć można także różne odcienie tych podstawowych kolorów. Dla przykładu, kolor niebieski dostępny jest w dwóch wariantach różniących się długością fali emitowanego światła: 460 lub 480 nm.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-2