reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 18 sierpnia 2015

Energooszczędny AFE z 24-bitowym ADC

Wysoka elastyczność, łatwość w zastosowaniu, niewielkie wymiary aplikacji i małe zużycie energii to cechy, które określają nowe AFE od AD. Komponenty te mają obsłużyć dowolne niemalże czujniki, prosto i wygodnie.
Firma Analog Devices zaprezentowała dwa nowe układy typu AFE (analog front-end), które cechować ma niskie zużycie energii i elastyczność połączona z wygodą stosowania. Układy oznaczone zostały symbolami AD7124-4 i AD7124-8.

Komponenty te można bezpośrednio podłączyć do innych elementów, jak np. czujniki, co pozwolić ma na uproszczenie gotowej aplikacji i redukcję ilości komponentów dodatkowych. Jednocześnie udało się obniżyć zużycie energii nawet o 40% w porównaniu do innych konkurencyjnych układów tego typu, jak podaje producent.

Układy te różnią się posiadaną ilością wejść. Odpowiednio będzie to: cztery wejścia różnicowe i 7 pseudo-różnicowych oraz osiem wejść różnicowych i 15 pseudo-różnicowych. Ma to zapewnić elastyczność i ponownie, łatwość zastosowania. Zapewnia to bowiem wsparcie dla szerokiej gamy różnych czujników.

W strukturze zainstalowano także dokładny przetwornik ADC sigma-delta o rozdzielczości 24-bitów. Jest tu też programowalny wzmacniacz (PGA), precyzyjne układy referencyjne, źródła prądowe, a także czujnik temperaturowy. Wbudowane funkcje diagnostyczne zapewniają kompatybilność SIL i ponownie oszczędzają miejsce, poprzez możliwość wyeliminowania dodatkowych komponentów, które miałyby spełniać tą funkcjonalność.

Zapotrzebowanie na prąd to około 255 uA w trybie oszczędzania energii. Producent zapewnia dodatkowo, że układ jest też jednym z AFE o najniższym poziomie szumów.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2