reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 18 sierpnia 2015

XLamp XP-L oferujące światło o natężeniu 100 tysięcy kandeli

Nowe diody LED od Cree to efektywne połączenie wydajności i niewielkich wymiarów. Na uwagę zasługuje głównie efektywność (185 lm/W), pozwalająca osiągać dużą mocy świetlną; 2x większą w porównaniu do poprzedników.
Firma Cree wprowadza na rynek nowe diody LED z rodziny XLamp z serii XP-L. Są to komponenty emitujące bardzo intensywne światło z pojedynczego tylko elementu świecącego.

Nowe komponenty wykorzystują przełomową, jak podaje producent, technologię SC5. Pozwala ona znacznie podnieść wydajność diod LED. W przypadku poprzedniej generacji XP-L, nowe komponenty mają posiadać wydajność kandeli nawet dwukrotnie większą.

Najświeżsi przedstawiciele tej serii mogą pochwalić się mocą nawet 1000 tysięcy kandeli, 10 W. Pracować mają przy prądzie zasilającym 1050 mA. Oferowane są komponenty o temperaturze barwowej od 2700 do 8300 K i CRI 90.

Sprawność podawana przez producenta także robi wrażenie, gdyż wynosi ona typowo w okolicach 185 lm/W. Całość udało się zamknąć w obudowie o wymiarach 3.45 na 3.45 mm.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 22 2018 20:21 V9.3.2-1