reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Atmel Komponenty | 07 sierpnia 2015

Najwydajniejsze MCU z Cortex-M7 od Atmela

Nowe MCU od Atmela oparte na Cortex-M7 mają być o 50% wydajniejsze nawet od konstrukcji konkurencyjnych, jak zapewnia producent. Posiadać też mają dużo pamięci i bogate, szybkie peryferia.
Firma Atmel wprowadziła na rynke nowe serie swoich mikrokontrolerów opartych na ARM Cortex-M7. Oznaczone zostały symbolami SAM S70 i E70. Jak podaje producent, to najwydajniejsze mikrokontrolery w swojej klasie, będące o 50% efektywniejsze od podobnych konkurencyjnych konstrukcji.

Nowe MCU SMART ARM Cortex-M7 posiadać mają nie tylko duża moc obliczeniową, ale także przepustowość danych (także w elementach peryferyjnych), jak również bogate pamięci SRAM i Flash w różnych konfiguracjach.

W porównaniu od poprzednich generacji układów Cortex serii M, nowe komponenty mają być nawet 4-krotnie wydajniejsze. Pracować mogą z częstotliwością do 300 MHz. W ofercie znajdziemy komponenty posiadające do 384 kB pamięci SRAM oraz do 2 MB pamięci Flash.

Bogaty zestaw modułów peryferyjnych ma sprostać wymaganiom aplikacji konsumenckich, przemysłowych, jak i pokryć zapotrzebowanie na mniej lub bardziej zaawansowane systemy łączności.

Układy mają wspierać różne systemy RTOS (Express Logic ThreadX, FreeRTOS, Keil® RTX, NuttX oraz Segger embOS), jak również różne narzędzia programistyczne, w tym: Atmel Studio, ARM Keil MDK-ARM oraz IAR Embedded Workbench.

Ceny komponentów zaczynać się mają od 5.34 USD za prostsze układy serii S70 w obudowach LQFP-64 z 512 kB pamięci Flash, przy zamówieniach hurtowych na 10 tysięcy sztuk. Zestawy Xplained mają kosztować od 136.25 USD.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 26 2018 15:08 V9.5.0-1