reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 28 lipca 2015

Dwukierunkowy autofocus dla urządzeń przenośnych

Firma ALPS przedstawiła swój nowy moduł autofocusa, który dzięki nowoczesnej konstrukcji i sterowaniu dwukierunkowym ma pomóc w redukcji zużywanej energii do ustawiania soczewek.
Firma ALPS przedstawiła nową serię układów pełniących rolę autofocus'a dla kamer w urządzeniach przenośnych, takich jak np. smarfony. Komponenty te oznaczono symbolem ATMJ1ZX7.

Są to gotowe moduł wykonawcze („actuators”) przeznaczone do bliskiej współpracy z kamerami o rozdzielczości 16 lub 20 Mpx, zależnie od wymagań danej aplikacji. Moduły te są dostępne bowiem w różnych rozmiarach. Dla powyższych rozdzielczości, moduł te będą miały średnicę odpowiednio 7 i 8 mm.

W przeciwieństwie do powszechnych elementów tego typu, propozycja ALPS nie jest 'jednokierunkowa' (sterowanie tylko w jednym kierunku prądem dodatnim), ale może poruszać się w obu kierunkach, zależnie od tego czy prąd jest dodatni czy ujemny, jak czytamy w informacji producenta.

Dzięki startowej pozycji neutralnej ma się zmniejszyć dystans jaki musi pokonać soczewka by odpowiednio się ustawić, a tym samym zmniejszyć ilość zużywanej energii do ustawieniu soczewek w domyślnym, najczęściej stosowanym ustawieniu.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 27 2018 09:32 V9.5.1-1