reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 24 lipca 2015

AFE łączące kilka czujników do MCU lub FPGA

Układ ten stanowi mostek pomiędzy różnymi typami czujników, a układem nadrzędnym typu MCU lub FPGA. Jest wysoce elastyczny i programowalny, co sprawia, że zakres jego zastosowań może być bardzo szeroki.
Firma Exar zaprezentowała nowy wysoce zintegrowany interface dla czujników w formie układu typu AFE (analogowy front-end). Układ zawiera w swojej strukturze multiplekser różnicowy 16:1, a także DAC z korekcją offset'ową, wzmacniacz z programowalną wartością wzmocnienia, układ napięcia referencyjnego, itp.

Oznaczony został symbolem XR10910. Zapewniać ma wysoką liniowość i rozdzielczość 14-bitową. Stanowić ma mostek łączący wiele czujników różnego typu z jednym układem mikrokontrolera (MCU) lub FPGA.

Wartość wzmocnienia można ustawić na jedną z ośmiu wartości od 2 V/V do 760 V/V. Pozwala to na wygodne dostosowanie do najróżniejszych czujników i zakresów ich pracy. Zintegrowany programowalny układ LDO zapewnić ma odpowiednie napięcie dla zasilenia czujników w szerokim zakresie.

Sam układ zasilany może być napięciem od 2.7 do 5 V, oferując samemu zakres od 1.8 do 5 V. Typowy pobór energii przez sam układ wynosić ma około 457 uA. Do komunikacji z układem nadrzędnym posłużyć się można interfejsem I2C. Całość zamknięto w obudowie QFN.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1