reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 22 lipca 2015

Jeszcze mniejszy (o 34%) konwerter DC/DC 1 W

Nowe konwertery od Murata o mocy 1 W są jeszcze mniejsze, porównywalnie z wielkością końcówki długopisu. Są niemalże od razu gotowe do pracy, chyba że zechcemy nieco podkręcić ustalone wartości napięcia wyjściowego.
Nowa seria MTC1 od firmy Murata, to konwertery regulowane DC/DC o mocy 1 W, które jak podaje producent udało się zmniejszyć o 34%, w stosunku do swoich poprzedników. Oprócz tego, że są małe, ich zastosowanie ma być proste.

Dostępne są dwa warianty, ze względu na napięcie wejściowe: 12 i 24 V. W ofercie są komponenty, które oferować mają na wyjściu napięcie: 3.3, 5 i 12 V. Aby uzyskać te wartości nie potrzeba robić nic więcej, jak tylko odpowiednio podłączyć układ. Dokładność wartości wyjściowej wynosić ma 0.5%.

Producent udostępnił jednak także dodatkowe wyprowadzenie, które umożliwia nieznaczną zmianę napięcia wyjściowego, w zakresie od +/- 10% od wartości ustalonej na etapie produkcji. Pozwala to dostosować układ do specjalnych warunków. Nie zabrakło tu także pinu do zdalnego włączania i wyłączania układu, dla systemów mających oszczędzać energię.

Układy pracować mogą w temperaturze do 105 stopni Celsjusza, bez obawy o ich uszkodzenie. Posiadają też dodatkowe kwalifikacje, które umożliwiają ich zastosowanie w aplikacjach medycznych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 27 2018 00:02 V9.5.0-1