reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 21 lipca 2015

Scalony regulator z cyfrowym interfejsem i dokładną telemetrią

Nowy regulator od Linear Technology jest wydajny i dokładny. Producent jednak położył nacisk na informacje, dając bogate i dokładne informacje o stanie pracy komponentu, dla krytycznych zastosowań (jak RAID, robotyka, itp.).
Firma Linear Technology zaoferowała nowy regulator z linii uModule, oznaczony jako LTM4676A. Wyposażono go w cyfrowy interfejs komunikacyjny PMBus, który umożliwia zdalne sterowanie pracą komponentu i nadzorowanie jego pracy oraz parametrów.

Czas potrzebny na pełne uruchomienie to 70 ms. Odświeżanie ADC trwa około 8 ms. PMBus pracuje z częstotliwością 400 kHz, w zgodzie z I2C. Układ jest dwukanałowym regulatorem obniżającym napięcie. Każdy z kanałów cechuje się wydajnością 13 A. Nic jednak nie stoi też na przeszkodzie, by wykorzystać regulator do pracy jednokanałowej, w efekcie czego zyskujemy efektywność 26 A.

W strukturze znalazły się kluczowe elementy aplikacji, jak tranzystory MOSFET, cewki i inne komponenty dodatkowe. Jest tu też pamięć EEPROM do przechowywania ustawień użytkownika. Szybkie pętle sterujące i precyzyjne układy sygnałowe pozwalają na dokładne ustalanie warunków pracy.

Napięcie wejściowe jest akceptowane z zakresu od 4.5 do 17 V. Każde z wyjść może być ustawione ma wartość od 0.5 do 5.4 V. Całość została zaprojektowana tak, by skrócić czas uruchomienia, usprawnić pracę dając informacje o warunkach pracy komponentu.

Przykładowymi zastosowaniami mają być przełączniki telekomunikacyjne, routery, sprzęt przemysłowe, testujący i diagnostyczny, robotyka, systemy RAID, itp. Wszędzie tam, gdzie zależy nam nie tylko na wysokiej efektywnością, ale na bezpieczeństwie pracy systemów (maintenance).

Regulator zamknięto w obudowie o wymiarach 16 na 16 mm, wysokość wynosić ma 5 mm. Obudowa jest typu BGA. Dokładność odczytu wynosić może nawet 0.5%. Producent udostępnia także darmowe oprogramowanie (LtpowerPlay GUI), a także zestawy demonstracyjne. Ceny zaczynać się mają od 33.95 USD przy zamówieniach na 1000 sztuk.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 24 2018 23:28 V9.4.0-2