reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 20 lipca 2015

(Mikro)kontroler z obsługą LIN do sterowania LED RGB

Nowy kontroler od Elmos integruje w sobie wiele elementów, jak mikrokontroler, niezależne sterowanie diodami LED RGB, wbudowany regulator, ADC, itp. Sprawia to, że to kontroler ciekawy i elastyczny w zastosowaniu.
Firma Elmos zaprezentowała nowe układy oznaczone jako E521.31. To zintegrowane układy posiadające w swojej strukturze takie elementy jak: pamięć Flash, mikrokontroler 16-bitowy, obsługę interfejsu LIN (transceiver z obsługą adresacji BSM), regulator napięciowy, sterowniki LED, itp.

Chip został zaprojektowany do sterowania maksymalnie sześcioma diodami RGB w trybie multiplex. Można więc rozdzielić funkcje oświetleniowe od informacyjnych, dla niezależnego sterowania każdą z diod.

Użytkownik dostaje, w zależności od wersji układu, od 32 do 54 kB miejsca na zapisanie parametrów pracy układy we wbudowanej pamięci Flash. Wbudowany regulator napięciowy przeznaczony jest do pracy z napięciem 5V i prądem 100 mA. Zintegrowane sterowniki LED mogą pracować z prądem do 50 mA.

W strukturze układu znaleźć będzie można też wejścia ADC, które można wykorzystać np. podłączając zewnętrzne czujniki temperaturowe. Twórcy zapewniają, że układ jest w stanie efektywnie pracować z interfejsem LIN, w standardzie 2.1.

Komponent dostępny ma być w obudowie QFN32L5.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 24 2018 23:28 V9.4.0-2