reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 17 lipca 2015

Moduł transceivera radiowego łączącego się z satelitami

Nieduży moduł transceivera umożliwia komunikację radiową na duże odległości. Obsługuje standardową pracę radiową, jak i transmisję danych z prędkością około 38 kbps, oferując moc nawet 1000 mW.
Firma Satel Oy z Finlandii zaprezentowała moduł transceivera, który został oznaczony symbolem TR4. Jest to moduł pracujący z częstotliwościami UHF na całym świecie. Spełnia wymagania wielu różnych krajów i obsługuje różne częstotliwości.

Ma być w stanie bezproblemowo poradzić sobie zarówno z darmowymi (nielicencjonowanymi) częstotliwościami europejskimi, jak i amerykańskim. Układ ma pomóc w budowaniu aplikacji, które wykorzystywać będą te darmowe pasma.

Konfiguracja ma być stosunkowo prosta. Prędkość transmisji (w trybie 'over-the-air') wynosić ma około 38400 bps w zakresie częstotliwości od 400 do 470 MHz. Użytkownik ma możliwość wybrania częstotliwości dowolnej z powyższego zakresu. Oferowana moc transmisji sięgać ma 1000 mW.

Wybór kanału odbywać się może co 12.5 lub co 25 kHz. Interfejsem komunikacyjnym jest UART (CMOS). Całość udało się zamknąć w obudowie o wymiarach 56 na 38 mm.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2