reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 17 lipca 2015

Transceiver USB z obsługą światłowodów

Nowy transceiver USB pozwala na budowanie „kabli” cieńszych i lżejszych, poprzez wykorzystanie światłowodu. W ofercie Silicon Line są także inne podobne komponenty, do obsługi innych interfejsów.
Firma Silicon Line opracowała nowy scalak, będący najnowszym transceiverem USB w ofercie tego producenta. Układ obsługuje najnowsze wersje tego standardu, w tym 3.0 i 3.1, a więc prędkości rzędu 5 i 10 Gbps.

Układ oznaczony symbolem SL86050 wyróżnia się jednak na tle innych komponentów tej klasy tym, że przeznaczony jest do pracy w sieciach optycznych (ze światłowodami). W swojej strukturze posiada odpowiednie elementy obsługujące takie wiązki, w tym dedykowane wzmacniacze i sterowniki diod laserowych.

Budowa gotowej aplikacji nie powinna więc stanowić większego problemu. Zasilanie brane jest bezpośrednio z portu USB. Tak stworzone „kable” mają być cieńsze i lżejsze niż ich klasyczne odpowiedniki.

Producent w swojej ofercie ma także inne podobne transceivery przeznaczone do pracy z interfejsem HDMI 2.0, ale także w wersji 1.4, DisplayPort 1.3, MPI D-PHY oraz USB 2.0.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1