reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 16 lipca 2015

Efektywna świadomość lokalizacyjna dzięki nowym modułom multi-GNSS

Nowe moduły nawigacyjne u-blox pozwalają ustalać pozycję z częstotliwością nawet 10 Hz, a czas pierwszego ustalenia pozycji to około 1 sekunda. Nie straszne im też chwilowe zaniki sygnału.
Firma u-blox wypuściła nowe moduły lokalizacyjne CAM-M8. Są to komponenty wspierające różne systemy nawigacyjne, także jednocześnie, dla lepszej i dokładniejszej lokalizacji obiektu. Dokładność ta wynosić ma około 2 metry.

Układ wspiera systemy satelitarne, które wspierane są też przez naziemne systemy nawigacyjne. Jeśli zaś chodzi o systemy satelitarne, układ jest w stanie pracować w standardach: GPS, GLONASS i BeiDou.

Jednocześnie można pracować z maksymalnie dwoma systemami spośród tych trzech. W przypadku pracy z dwoma systemami częstotliwość odświeżania pozycji wynosić ma 10 Hz. Gdy zdecydujemy się na odczytywanie danych tylko z jednego systemu, częstotliwość ta wyniesie 18 Hz, jak podaje producent. Od momentu uruchomienia układ jest w stanie podać lokalizację po 1 sekundzie.

Moduł jest wielkości 9.6 na 14 mm. Posiada przy tym wbudowaną niewielką antenę wielokierunkową. Może więc pracować w dowolnym położeniu. Nic nie stoi na przeszkodzie by wykorzystać antenę zewnętrzną. Ta wbudowana pełnić będzie w takim wypadku rolę anteny zapasowej, gdyby ta dołączona uległa uszkodzeniu.

Dostępny będzie w dwóch wariantach: CAM-M8C i CAM-M8Q. Pierwszy wykorzystywać ma oscylator kwarcowy, drugi z kolei pracować ma z TCXO. Pomiędzy nimi ma być też niewielka różnica w zużyciu energii.

Firma u-blox zainstalowała w nich autorską funkcję wspomagającą AssistNow GNSS (A-GNSS). To między innymi ta funkcja pozwala na tak szybką pracę układu i ustalanie pozycji, jak czytamy w notatce producenta. Technologia ta umożliwić ma także sprawną pracę w przypadku chwilowego (lub nieco dłuższego) osłabienia sygnału.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-1