reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 10 lipca 2015

Sterownik „wszystko-kolorowych” diod LED o małym spadku

Niedrogie sterowniki LED od AMS są komponentami mogącymi sterować dowolnymi (pod względem koloru) diodami LED (do 4) o podwyższonej jasności.
Firma AMS zaprezentowała nową rodzinę sterowników diod LED oznaczoną jako AS1111x. Są to wysoce wydajne sterowniki, mogące sterować diodami LED dowolnego koloru, wliczając w to oczywiście diody białe i niebieskie.

Oferowane komponenty posiadają do czterech kanałów, mogąc sterować pracą czterech diod LED większej mocy (tj. pracujące z dużymi prądami). Wartość prądu ustala się za pomocą dodatkowego rezystora (wyprowadzenie Rset).

Komponenty te ofeują także funkcję ściemniania, która może być zrealizowana z wykorzystaniem sygnału PWM (i wyprowadzenia EN sterownika). Na uwagę zasługiwać ma niski spadek napięcia wynoszący tylko 150 mV. W trybie uśpienia układ pobiera bardzo mały prąd 1 uA.

Każdy z kanałów ma posiadać wydajność od 40 do 80 mA do sterowania diodami LED o podwyższonej jasności. Do pracy wymaga się tylko kilku dodatkowych (zewnętrznych) komponentów, co pozwala zmniejszyć wymiary gotowej aplikacji.

Układy te pracować mogą z napięciem wejściowym z zakresu od 0.15 do 3.6 V. Dostępne mają być w obudowach WL-CSP-6 oraz MLPD-8. Ceny zaczynać się mają od 0.19 USD przy zamówieniu na 1000 sztuk.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1