reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Skeleton Technologies Komponenty | 09 lipca 2015

Nowe superkondesatory grafenowe

Firma Skeleton Technologies wprowadziła na rynek nową serię superkondensatorów opartych na grafenie.
Jak informuje firma, dzięki zastosowanym materiałom grafenowym, superkondensatory Skeleton Technologies mają pojemność 4500 F, natomiast najlepsi konkurenci osiągnęli 3400 F.

Nowa seria kondensatorów SkelCap 4500 firmy Skeleton Technologies ma być przeznaczona przede wszystkim dla branży ciężkiego transportu oraz przemysłowej, w których ciężar i rozmiary mają duże znaczenie. Seria SkelCap została zaprojektowana na potrzeby zastosowań na rynku masowego odbiorcy oraz inżynierów systemowych. Skeleton Technologies zapewnia też, że nowe superkondensatory mają najniższy parametr ESR na rynku na poziomie 0,095 mΩ. Jest to kluczowy czynnik zwiększający efektywność komponentów wpływający na mniejsze starty energii w postaci ciepła.

Skeleton Technologies to europejska firma produkująca superkondensatory, z siedzibą główną w Niemczech, a działem badawczo-rozwojowym w Estonii. Firma współpracuje m.in. z Europejską Agencją Kosmiczną i zgodnie z umową pomiędzy stronami, grafenowe superkondensatory Skeleton Technologies mają znaleźć się w statkach kosmicznych ESA najprawdopodobniej już w 2018 roku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1