reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 01 lipca 2015

Czujniki w postaci cienkiej folii

Nowe cienkie, lekkie i elastyczne czujniki pozwolą budować przyciski, potencjometry i inne elementy np. automatyki przemysłowej prosto i wygodnie, niemal wszędzie.
Firma Hoffmann-Krippner przedstawiła nowe rozwiązanie dla aplikacji IoT. Mowa tu o technologiach SensoInk, a także SensoFoil. Mają znaleźć swoje zastosowanie np. w przemyśle jako czujniki (śledzenia) pozycji, przełączniki, przyciski, czy też rezystory lub potencjometry.

Czujniki te oparte zostały na paście polimerowej (SensoInk) na cienkich elastycznych foliach. Całość zyskuje te cechy, pozwalając w prosty sposób budować lekkie i elastyczne czujniki, jak te w/w. Do pracy wymaga się tylko dwóch elementów w odpowiedniej konfiguracji i napięcia 5 V.

Producent zwraca także uwagę na fakt, że czujniki te cechuje pełna kompatybilność elektromagnetyczna, jako że technologie te nie generują żadnych efektów elektromagnetycznych i nie są na takowe podatne.

Grubość tak stworzonego potencjometru wynosić może zaledwie 0.5 mm. Producent oferuje różne wymiary (do 500 mm długości) i kształty. Materiałem stanowiącym trzon technologii ma być PET, (bardzo cienkie), elementy magnetyczne (bezkontaktowe – wysoka żywotność), lub mieszane – hybrydowe (w tym np. rozszerzona żywotność i temperaturowy zakres pracy).


© Hoffmann-Krippner

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1