reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 26 czerwca 2015

Efektywniejsze OptiMOS

Nowe tranzystory Infineon są efektywniejsze od innych, jak podaje producent, zapewniając redukcję strat o 50% i lepsze parametry diody zwrotnej o 70% przy konwersji energii w różnych aplikacjach przemysłowych.
Firma Infineon wprowadziła na rynek nowe tranzystory na napięcie 'średnie' 300 V serii OptiMOS. Są to tranzystory MOSFET przeznaczone do pracy w aplikacjach, które muszę sobie radzić z przełączaniem odpowiednio dużych prądów i napięć szybko oraz efektywnie. Przykładem mogą być UPS, falowniki DC/AC, zasilacze przemysłowe czy też różne systemy sterowania silnikami.

Producent obiecuje, że w stosunku do innych rozwiązań nowe tranzystory mogą pomóc w zredukowaniu strat przy przełączaniu nawet o 50%. Technologie wykorzystane do budowy tych komponentów mają przyczynić się do redukcji aplikacji oraz pozwolą wykorzystać wyższe częstotliwości przełączania.

Uwagę zwracać ma także szybka dioda wbudowana w te tranzystory. Zredukowano tutaj Qrr nawet o 70% w porównaniu do komponentów alternatywnych. Pozwala to na płynniejsze i lepsze jej zachowanie się przy pracy z napięciami do 300 V.

Rds(ON) wynosić ma około 41 mΩ. Producent podaje też, że w porównaniu do konkurencji, ich tranzystory mogą pochwalić się o 58% niższą wartością FOM („figure of merit” - Rds(ON) x Qg). Wszystko to ma pomóc w budowie efektywniejszych aplikacji związanych z konwersją energii.

Tranzystory te będzie można dostać w obudowie D2PAK oraz TO-220.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-1