reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 18 czerwca 2015

Dwukanałowy transoptor dla motoryzacyjnych systemów komunikacyjnych

Nowe transoptory od Avago zapewniają wysoką jakość transmisji sygnałów, a dwa kanały w pojedynczej obudowie pozwalają na kompaktową budowę aplikacji z wykorzystaniem komunikacji dwukierunkowej.
Firma AvagoTech wprowadziła na rynek nowe transoptory, wyposażone w dwa kanały. Nową rodzinę komponentów oznaczono jako R2Coupler ACFL-x21xT. Są to elementy posiadające kwalifikację AEC-Q100, dzięki czemu mogą być wykorzystane w aplikacjach motoryzacyjnych.

Dzięki dwóm kanałom w pojedynczej obudowie możliwe jest zapewnienie komunikacji dwukierunkowej w prosty sposób, przy wykorzystaniu mniejszej liczby komponentów, a tym samym zaoszczędzić na miejscu na płytce PCB. Wewnętrzna struktura opiera się na ustawieniu elementów względem siebie o 180 stopni.

Pozwoliło to na optymalne ustawienie pinów Rx/Tx dla linii sygnałowych. Oba kanały są od siebie odizolowane galwanicznie. Wszystko dla zapewnienia bezpiecznej i niezakłóconej komunikacji dwukierunkowej.

Odległość wbudowanych elementów wykonawczych 8 mm gwarantować ma wysoką jakość sygnału. Wytrzymałość bariery (VISO) wynosić ma 5000 Vrms nawet przez minutę. Układ jest w stanie wytrzymać także chwilowe napięcie ponad 1000 V.

Transoptory zamknięto w obudowie SSO-12, o wymiarach zbliżonych do SSO-8, znaną z poprzednich generacji transoptorów tego producenta. Komponenty pracować mogą w temperaturze od -40 do 125 stopni Celsjusza.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1