reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 17 czerwca 2015

Zakrzywiony wyświetlacz LCD

Wygięte wyświetlacze OLED powoli zadomawiają się na rynku. Lecz w niektórych zastosowaniach, nadal wygodniejsze wydają się być tradycyjne LCD. A gdyby jednak udało się je zakrzywić?
Firma Varitronix przedstawiła swój najnowszy wyświetlacz LCD, który może być zakrzywiony w łuk o promieniu 12.5 cm. Wyświetlacze te nie są duże, ale są za to lekkie i cienkie (0.56 mm). Jak podaje producent, wyświetlacze te mogą pochwalić się także dużą wytrzymałością.

Elastyczność udało się połączyć z tą wytrzymałością, dzięki czemu mogą znaleźć swoje miejsce w najróżniejszych zastosowaniach, od przemysłowych, po konsumenckie, jak zegarki, czy urządzenia fitness.

Ultra-Flexible LCD Displays wykorzystują technologię segmentów monochromatycznych do wyświetlania informacji („Segmented Monochrome SN Technology”). Udało się tu jednocześnie zintegrować też system wykrywania dotyku.

Wyświetlacze te mogą pracować w temperaturze od -10 do 60 stopni Celsjusza. Zasilane są napięciem 5 V. Dostępne są też różne tryby wyświetlania, od typowo odbijających, przez przezroczyste, itp.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-2