reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 15 czerwca 2015

Kontroler silników ZMDI oparty na ARM

Nowy inteligentny kontroler elementów wykonawczych jest w stanie poradzić sobie z różnymi komponentami dzięki elastyczności i wysokiemu stopniowi zintegrowania (jest tu np. osiem stopni mocy). Budowa aplikacji ma być prostsza, tańsza.
Firma ZMDI wprowadziła na rynek nowy kontroler silników i innych elementów wykonawczych, który oparto na rdzeniach ARM Cortex-M0. Jest to kontroler inteligentny o wysokim stopniu zintegrowania, posiadający także wbudowane sterowniki silników.

Znaleźć ma swoje miejsce w aplikacjach, gdzie wymaga się uważnego sterowania i jednocześnie dba o jak najmniejsze rozmiary płytek PCB. Mogą to być aplikacje medyczne, czy też motoryzacyjne, jak podaje producent. Układ ma się odnaleźć bardzo dobrze w wielu zastosowaniach. Mogą sterować silnikami np. w lusterkach, diodami LED, czy też elementami grzewczymi.

Znajdziemy tu osiem stopni mocy ze zintegrowanymi tranzystorami MOSFET (cztery sterowniki mostków i cztery przełączniki high-side). Do komunikacji można wykorzystać interfejsy SPI, UART lub LIN 2.1. Do dyspozycji dostajemy również osiem cyfrowych wyprowadzeń I/O ogólnego przeznaczenia, a także cztery wejścia analogowe.

Kontroler ten posiada kwalifikację AEC-Q100. Umieszczono go w obudowie QFN o wymiarach 9 na 9 mm. Oznaczony został symbolem ZAMC4100. Są tu też wbudowane funkcje obsługi ściemniania, czy też obsługi błędów.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-1