reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 08 czerwca 2015

Czujnik magnetyczny 3D na +/- 150 mT

Nowe czujniki Infineon łączą szeroki zakres z wysoką rozdzielczością (12 bit), wykrywającą najmniejszy ruch magnesu. Pozwala to budować aplikacje bardziej niezawodne i wytrzymalsze, a przy tym prostsze.
Nowy czujnik magnetyczny od Infineon to kompaktowy układ, będący w stanie wykonywać precyzyjne pomiary pola magnetycznego w trzech osiach: x, y, z. Jest w stanie mierzyć zarówno zmiany liniowe, jak i rotacyjne.

Oznaczony został jako TLV493D-A1B6. Dzięki swoim parametrom i niewielkim rozmiarom może znaleźć swoje miejsce w elektronice przemysłowej i konsumenckiej, w takich produktach jak chociażby joysticki, ale też w bardziej wymagających urządzeniach jak np. ramiona robotów.

Specjalny układ płytek Halla, na którym opiera się czujnik, pozwolił na realizację pomiarów w zakresie +/- 150 mT w każdym z trzech wymiarów. Większy zakres pozwolić ma na budowę aplikacji bardziej wytrzymałych, elastycznych, a także łatwiejszych w budowie.

Rozdzielczość wynosić ma 12 bitów, co przekłada się na pomiar co 0.098 mT na bit. A więc możemy być spokojni o dokładność, gdyż układ będzie w stanie wychwycić nawet małe zmiany pola magnetycznego, a tym samym najmniejsze ruchy magnesów.

Dodatkową zaletą ma być też niski pobór energii. W trybie aktywnym pobiera nie więcej jak 3.7 mA. Producent jednak wbudował tu aż 5 różnych trybów usypiania, pozwalając zejść do średniego zużycia energii na poziomie 7 nA. Do komunikacji z czujnikiem wykorzystać trzeba będzie dwukierunkowy interfejs I2C.

Całość zamknięto w obudowie TSOP o 6-ciu wyprowadzeniach. Pierwsze próbki mają być dostępne na dniach, chociaż masowa sprzedaż zapewne rozpocznie się dopiero w przyszłym roku, podaje producent.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1