reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 03 czerwca 2015

Nowe kontrolery DSC jeszcze sprawniejsze i bardziej energooszczędne

Firma Microchip wprowadziła nowe, jeszcze wydajniejsze kontrolery dsPIC, cechujące się zmniejszonym zużyciem energii nawet o 80%. Funkcje Live Update Flash pozwolą wygodnie aktualizować algorytmy sterowania w locie.
Firma Microchip wprowadziła nowe kontrolery DSC („Digital Signal Controllers”), przeznaczone do budowy cyfrowo sterowanych systemów zasilania. Nowe dsPIC33EP „GS” zaprojektowane zostały z myślą o zapewnieniu jak najwyższej wydajności, pozwalającej na zaimplementowanie bardziej wyrafinowanych, nieliniowych, przewidujących i adaptacyjnych algorytmów sterujących.

Wszystko to przy pracy z wyższymi częstotliwościami. Jednocześnie producent zapewnia o mniejszym zużyciu energii w porównaniu do poprzednich generacji. Podczas pracy w kompensatorach trójpolowych („three-pole three-zero”) opóźnienia mają być zmniejszone o połowę. Jednocześnie zużycie energii spadło o 80% w niemal wszystkich zastosowaniach tych komponentów, jak podaje producent.

Kontrolery te posiadają też wbudowaną funkcję Live Update Flash, co może być przydatne przy aktualizacjach w systemach, które muszę być nieustannie włączone. Możliwe jest dzięki temu bezproblemowe i bezpieczne zmienianie napięcia zasilania, także w trybach aktywnych obliczeń kompensatora, zapewniających ciągłą i dokładną regulację napięcia, jak czytamy w notatce producenta.

W strukturze znalazł się też 12-bitowy, 22-kanałowy przetwornik ADC o wydajności 16 MSPS, pracując z opóźnieniem nie większym jak 300 ns. Nie zabrakło tu również 12-bitowego DAC. Są też dwa programowalne wzmacniacze wspomagające m.in. pomiar prądu.

Zastosowaniem mają być wydajne zasilacze (tele)komunikacyjne, komputerowe, AC/DC, DC/DC, zasilacze oświetlenia LED, HID, projektorów, ładowarek, falowników solarnych, itp. 14 elementów tej rodziny dostępnych ma być w różnych obudowach z dostępnością wyprowadzeń od 28 do 64.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1