reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 26 maja 2015

Energooszczędny i precyzyjny ADC Sigma-Delta

Nowy przetwornik ADC typu Sigma-Delta cechuje się wysoką precyzją (rozdzielczość 24-bitowa), a także niskim poziomem szumów (bardzo wysokie SNR, system buforowania, itp.). Potrzebuje przy tym tylko 5 mW.
Firma Maxim Integrated przedstawiła swój nowy przetwornik ADC typu Sigma-Delta, przeznaczony do precyzyjnych pomiarów w sprzęcie przenośnym, jak i stacjonarnym. Układ oznaczony został symbolem MAX11214.

Jest to przetwornik o rozdzielczości 24-bitowej o niskim poborze energii oraz bardzo niskim poziomie szumów. Pobór energii wynosić ma około 5 mW. Precyzyjne pomiary AC i DC mogą być realizowane z prędkością 32 ksps.

Poziom THD jest na poziomie -122 dB. Poziom SNR z kolei wynosić ma nawet 140 dB. Układ posiada także wbudowany programowalny wzmacniacz, mogący wzmacniać nawet 128-krotnie. Są także dedykowane bufory, dla lepszej izolacji sygnałów. Całość pomyślano tak, że układ może być wykorzystywany do pracy ze źródłami o dużej impedancji, bez utraty bardzo dobrego zakresu dynamicznego.

Zasilanie może odbywać się poprzez napięcie jednostronne z zakresu od 2.7 do 3.6 V lub symetrycznego +/- 1.8 V. Sekcja cyfrowa powinna być zasilona napięciem od 2 do 3.6 V, co pozwala na pracę na różnych poziomach napięciowych, zależnie od potrzeb aplikacji. Komunikacja z przetwornikiem odbywa się poprzez interfejs SPI.

Komponent znaleźć będzie można w obudowie TSSOP o 24-wyprowadzeniach. Zastosowaniem może być dokładna aparatura pomiarowa, sprzęt diagnostyczny, naukowy, medyczny oraz inne systemy gromadzenia danych (np. pomiary sejsmiczne).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-2