reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© IHS Rozbiórki | 13 maja 2015

Droga produkcja Samsung Galaxy S6 Edge

Koszt produkcji Galaxy S6 Edge z 64 GB pamięci południowokoreańskiej firmy wynosi około 290 USD. To więcej niż w przypadku najnowszego iPhone’a oraz oczywiście Galaxy S5.
Podzespoły Samsung Galaxy S6 Edge kosztują 284,5 USD, a koszt montażu to 5,6 USD – informuje firma IHS. To oznacza, że wykonanie smartfona z zakrzywionym ekranem jest droższe niż produkcja najnowszego urządzenia Apple’a, bowiem koszt produkcji iPhone 6 Plus to 240 USD.

Wstępne porównanie kosztów produkcji Samsung Galaxy S6 Edge oraz iPhone 6 Plus:Jak nietrudno sobie wyobrazić najdroższy komponent to zakrzywiony ekran QHD, który kosztuje aż 85 USD. Kolejny jest procesor aplikacyjny – 29,5 USD, a następnie mamy pamięć SDRAM - LPDDR4, 3GB, za którą trzeba zapłacić 27,5 USD.Warto przy tym zauważyć, że w przypadku najnowszego smartfona, Samsung wziął przykład z amerykańskiego konkurenta i sporo zarabia na modelach z większą pamięcią. Rachunek jest prosty: klient płaci 100 USD więcej za Galaxy S6 64GB niż za model z 32GB pamięci. Cena tego podzespołu natomiast wzrasta w tym przypadku jedynie o 13 USD, mamy więc 87 USD czystego zysku.

---
Źródło: © IHS

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-2